Żelkowo 45
76-220 Główczyce

+48 501 377 783
slawek@dachel.pl

Wykonujemy pokrycia dachowe membraną PVC i papą termozgrzewalną.

Membrana dachowa, inaczej zwana też membraną PVC to nowoczesny sposób na budowę dachów wielkopowierzchniowych lub przemysłowych, ale także doskonały materiał na wykonanie poszycia przydomowych basenów, oczek wodnych,  tarasów, pomieszczeń wilgotnych.  Znajdują także zastosowanie w izolacji dachów domów mieszkalnych i budynków użyteczności publicznej.

Dach to, poza fundamentami, najważniejsza część konstrukcji budynku. Od jakości jego wykonania zależy czy będzie chronił przez lata to co znajduje się pod nim. Kąt nachylenia dachu w pewnym stopniu warunkuje użycie do pokrycia go konkretnych materiałów, które powinny służyć na lata. Odpowiednio dobrana membrana zapewnia skuteczną izolacją przed czynnikami zewnętrznymi oraz nie pozwala na wychłodzenie się wnętrza.

Dachy z tworzyw sztucznych stanowią nowoczesną alternatywę dla rozwiązań tradycyjnych. Są od nich tańsze w utrzymaniu, wytrzymalsze od wielu dostępnych materiałów oraz szybsze i łatwiejsze w montażu. Membrany PVC sprawdzają się nie tylko na dużych powierzchniach, ale również w przypadku gdy przestrzeń do zabudowy jest ograniczona. Nie wymagają one bowiem stawiania ciężkiej oraz masywnej konstrukcji zajmującej zazwyczaj sporo miejsca. Membrana PVC w porównaniu do innych materiałów pokryciowych ma szeroki wachlarz kolorystyczny.

Papa termozgrzewalna nazywana jest papą nowej generacji. Jej własności i parametry są dużo lepsze w stosunku do pap klasycznych klejonych lepikiem. Papa termozgrzewalna jest produkowana z surowców które tworzą warstwy. Do wytwarzania pap tego rodzaju stosuje się asfalty przemysłowe - tworzą one warstwę bituminu.

Do głównych asfaltów wykorzystywanych do produkcji pap termozgrzewalnych należą asfalty modyfikowane oraz asfalt oksydowany. Dzięki zastosowaniu asfaltu modyfikowanego końcowy produkt w postaci papy nabiera wysokiej elastyczności. Asfalt oksydowany charakteryzuje się słabszymi parametrami, jest również słabo odporny na temperaturę. Kiedy temperatura wynosi około 0 st. C staje się łamliwy i kruchy.

Papa zgrzewalna powstaje również w oparciu o osnowy wytworzone przy użyciu welonu szklanego lub innych materiałów. Rodzaj zastosowanego surowca zależy od przeznaczenia papy. Papa termozgrzewalna podkładowa jest produkowana przy użyciu innych komponentów niż papa wierzchniego krycia. Więc oprócz welonu szklanego wykorzystuje się tkaniny szklane, włókniny poliestrowe oraz inne komponenty. Papa termozgrzewalna w nowoczesnym budownictwie służy do wykonywania pokryć dachowych, do wodnej izolacji fundamentów oraz ścian. Jest używana również do wykonywania membran hydroizolacyjnych w budynkach. W szczególności remont dachu wymaga częstokroć zastosowania papy.